Şehir Mobilyalarında Ahşap Mucizesi

Türk toplumunda çok yaygın bir inanış vardır; evi belli eden içindeki eşyalardır… Benzer şekilde düşünecek olursak en güzel kıyafetler bile o kıyafeti giyen kişiye göre ihtişamını daha da artırır. Nasıl ki evin içindeki eşyalar eve değer katıyorsa; nasıl ki kıyafetler onu taşıyana göre gözümüzü daha fazla kamaştırabiliyorsa, şehir ler de öyledir.

shutterstock-530473165

Çoğu kez farkına varmasak bile ilk bakışta şehirler, yollardan, binalardan, köprülerden, devasa yapılardan ibaret gibi görünür. Sadece Türkiye’de değil dünyanın birçok şehrini genellikle betonlaşmış yapılar olarak görürüz. Yani çimento, metal yapılar yığını!
Ahşap doğaldır, doğal olan ahşaptır.

Tomruk Yapı kent mobilyaları Blog

Beton ve metal ağırlıklı yapılar arasında sıkışmış insanlar olarak hayatlarımızı sürdürdüğümüz şehirleri güzelleştirmenin yolu ise yeşilden, doğallıktan geçer. Gittiğiniz her yerde, ne kadar çok yeşili görüyorsanız, dünyanın hangi şehri olursa olsun daha fazla gönlünüz kalır… Yeşil, ağaçlar ve ahşap yapılar, şehirleri daha yaşanabilir, daha ferah ve huzurlu kılar. Topraktan gelen bir unusur olarak ağaç ve ağaçların işlenmesiyle oluşan ahşap, şehirlerimiz, yaşantımız doğallığa giden bir çıkış yoludur.

 

Tomruk yapı kent mobilyaları

Şehir Mimarları Özel Çizimler

Şehir mobilyalarında doğallığı ahşap ile yakalayın!

Bunun farkına varan mimarlar, şehir planlamacıları artık ahşap ürünlere daha sık yönelmeye başladı. Şehir mobilyaları anlamında da ahşap ürünlerin kullanılması o şehrin doğallığı yakalamasına yardımcı olan baş aktördür. Şehirleri planlayanlar, yerel yönetimler ya da kendi yaşam alanını güzelleştirmek, daha doğal bir hava katmak isteyen herkes ahşap ürünler ile bunu başarabilir. Basit bir masa ve sandalyede bile ahşap ürünleri tercih ederek bulunduğunuz ortamın doğallığına katkı yapabilirsiniz…

 

Ahşap ürünler ile şehirleri ve doğayı koruyun!

Sadece görünüm olarak değil, doğaya katkı anlamıında da ahşap ürünler ile çevreye verilen zarar da minimize edilmiş olur. Metal ve plastik ürünlerin üretim aşamasında doğa üzerinde bıraktıkları olmusuz izlerin hiçbirine ahşap ürünlerin üretim aşamasında rastlayamazsınız. Sadece üretim aşaması değil, ahşap olmayan ürünler ömürlerini tamamaladıktan sonra etkin bir şekilde dönüştürülmezse atık formlarıyla doğaya verdikleri zarar bir kat daha artıyor.
Sırf çevreye verdiği en az zararı düşünerek bile ahşap ürünler, şehirlerde, yaşam alanlarında öncelikli tercih olmalıdır, olmaz zorundadır ve olacaktır da…

 

 

 

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp chat