Eylül 12, 2018

Ahşap Ev

Ahşap Ev

Ahşap mı? Nasıl yani ahşap ev!

Büyük ihtimal sizinde ahşap ev hayaliniz olmuştur. Hani şu filmlerde görüp içinin huzur verdiği şehirden uzak kimi zaman bir dağın tepesinde kimi zaman bir yaylanın ortasında yapılmış şirin veya görkemli evlerden bahsediyorum. Hemen aklınızda canlanmıştır tabi, şömine karşısında oturup demlenmeye koyulmuş gibisiniz! 

Türkiye’de özellikle İstanbul gibi büyük şehirlerde dikey yapılanma yaygın olduğu yatay mimariye uygun olan ahşap ev görülmemektedir. Eski yapılar hariç neredeyse görmek imkansızdır. 

Günümüzde büyük şehrin kalabalığından bunalmış ve kırsala yerleşmek için hayal kuran eminim bir kitle var. Şöyle yeşillikler içinde sakin ve sessiz bir ev, hani şu tam “kafa dinlemelik” diye tabir ettiğimiz huzur mekanları. 

Teknolojik gelişmeler ülkemizde geniş ve eşsiz güzellikte ki arazileri ahşap ev için uygun değil de nedir? Doğu’dan başlayıp Trakya’ya, Akdeniz’den başlayıp Karadeniz’e…O kadar büyük geniş ve zengin verimli topraklara sahip güzel memleketimiz içinde bize küçük bir arazi düşmez mi dersiniz? Düşer tabi! Hakkımızdır.

“Ne altın ne borsa, en güzel yatırım arsa” sloganını eminim duymuşsunuzdur. Yatırım için muhakkak aklınızdan bir arsa almak fikri geçmiştir. Ülkemizde büyük bir kesim arsa ile yatırımlarını yapmakta ve kazançlarını toprağa yatırmaktadır. Yatırımlarınız değerlenecek ve hak ettiği değeri hiç kaybetmeyecektir. Peki sahibi olduğunuz arazide hiç ahşaptan yapılmış bir ev hayal ettiniz mi? Düşündünüz mü modern geniş, kullanışlı hem oturumluk hem dinlenmelik bir ahşap ev! 

Prefabrik yapılar günümüzde boş arazilerin bir kısmını doldurmuş olsa da doğal ahşap evler ilerde hak ettiği değeri muhakkak bulacaktır. Çok fazla konuyu dağıtmadan ahşap ev hakkında düşünceleriniz varsa ve bir ahşap ev sahibi olmak istiyorsanız sizin için buradayız. 

Nasıl Yapılır?

Ahşap ev için kullanılacak malzemeler ve yapım için gerekli yan ürünler. Zemin için yapılması gereken etüt çalışmaları, iç dizayn için gerekli argümanlar.

Maliyetleri?

Ahşap ev için ne kadar bütçe gereklidir? Bütçeme uygun proje yaptırabilir miyim? Ne zaman teslim alabilirim? En uygun yapım zamanı ve toplam maliyetler.

Bakımı?

Ahşap evin bakımı nasıl olmalıdır? Ahşabın avantajları nelerdir? Dezavantajları nelerdir ? Bakım için ne kadar bütçe ayırmalıyım?Gerekli Malzemeler nelerdir?

Ahşap yapı projeleriniz için danışın!

Ekibimizi arayarak veya bize yazarak detaylı bilgi alabilirsiniz. Arayın ! Birlikte hayallerinizi gerçekleştirelim.

WhatsApp chat