Ağustos 2, 2018

Kompozit Deck

Kompozit Nedir?

İki veya daha fazla sayıdaki aynı veya farklı gruptaki malzemelerin, en iyi özelliklerini bir araya toplamak ya da ortaya yeni bir özellik çıkarmak amacıyla, bu malzemelerin makro seviyede birleştirilmesiyle oluşan malzemelere “Kompozit Malzeme” denir. Bu malzemden zeminler için kompozit deck üretilmektedir.

 

 


Kompozit Deck

Plastik türevleri ve ahşabın bazı üretim süreçleri neticesinde oluşan parçaların bir araya getirilmesi ile elde edilen güçlendirilmiş yapıya sahip yeni nesil dış mekan zemin kaplamadır.

10 yılı aşkın bir süredir uluslararası alanda tanınan ve kendine geniş kullanım alanı bulan kompozit deck ürünleri son yıllarda ülkemizde de geniş kitleler tarafından tanınmaya ve kullanılmaya başlanmıştır.

Dış mekanlarda uygulanan doğal ahşap malzemelerin maruz kaldıkları ve neticesinde fiziki bozukluklara (dönme, çürüme, küflenme, kıymıklanma) sebep olan sıcaklık değişimleri, yağmur suyu, nem gibi doğa olayları kolay kolay kompozit ürünlere etki etmemektedir.

Kompozit Deck deforme olmadığı için, doğal ahşaba uygulanması gereken yıllık bakım ve masraflarından da tasarruf sağlar.

Kompozit Deck’in Kulanılabileceği Yerler:

 1. Bahçe yolları
 2. Yürüyüş yolları
 3. Kış bahçeleri
 4. Havuz kenarları
 5. Marinalar
 6. iskeleler
 7. Plajlar
 8. Pergolalar
 9. Veranda
 10. Kamelya 

Dış mekanların yanında iç mekanlarda da tercih edilmektedir.

 1. Banyo ve duş zeminleri
 2. Sauna içi döşemeler
 3. Oteller
 4. Restoranlar
 5. Cafeler

Dikkat edilmesi gerekenler?

Ahşap kompozit uygulaması yapılacak olan yerin araştırması kapsamlı olarak yapıldıktan sonra yapılacak olan çalışma ile ilgili yapılacak olan kaplama döşeme işlemleri için mutlaka rölövesi önceden çıkarılmalı ve bu rölöve için de alanında oldukça uzman, profesyonel kişilerce keşif yapılması oldukça önemli bir detaydır. Ahşap kompozit uygulamaları genellikle montaj esnasında en net sonuçların alınabilmesi, istenilen mekana yapılan kaplamanın doğru bir yerleştirme olabilmesi için tüm bu detaylara dikkat edilmelidir.

 

Deck Çeşitleri

Ücretsiz Keşif

WhatsApp chat