fbpx

Peyzaj Proje Tasarımları

Peyzaj proje ve tasarım hizmetimiz, alanında uzman ve iş deneyimi açısından konum sahibi olan personelimizin müşteri taleplerini dinlemesi ve çalışmanın uygulanacağı alanın keşfi ile başlamaktadır. Çalışmanın yapılacağı alanın toprak yapısı, zemini, iklimsel özellikleri, konumu, müşteri talepleri, kullanım amacı ve altyapısı gibi verilerin detaylı incelenmesinden sonra proje tasarımına başlanmaktadır.


Peyzaj Uygulamaları

Peyzaj uygulamaları, kapalı yapıların dışında kalan alanlarda, çevreye uygun olarak ve müşteri istekleri göz önünde bulundurularak yapılan çevre düzenlemeleridir. Peyzaj çalışmalarında, göze hoş görünen ve kullanım amacına uygun yaşam alanları oluşturmak amaçlanmaktadır.


İç Mekan ve Dış Mekan Bitkiler

Günümüz yapılarının oluşturduğu çelik ve beton gibi cansız yüzeyler yerine, yaşayan ve doğadan izler taşıyan bitkiler, iç ve dış mekanlarda önemli peyzaj unsurları olarak uygulanmaktadır.

Tomruk Yapı Mimarlık olarak, peyzajın vazgeçilmez unsuru ve bahçelerinizin yaşayan mekanlar olmasının en önemli öğeleri olan iç mekan ve dış mekan bitki uygulamaları hizmetleri vermekteyiz.


Sulama Sistemleri

Yeşil alanların sağlıklı ve düzenli bir şekilde sulanması için depo, hidrofor, boru, vana ve springlerin birleşiminden oluşan bir sistemdir. Bu bütünsel sistemin kurulum maliyeti yüksek gibi görünse de diğer geleneksel sulama yöntemlerine göre %30’lara varan su tasarrufu sağlamaktadır.

Düzenli sulama sayesinde her alan ihtiyacına göre eşit derecede sulanacak ve bu sayede bitkiler optimal derecede büyüme kaydedecekler. Ayrıca düzenli sulama sayesinde bitkilerin mantar ve diğer bitki hastalıklarına karşı dayanıklılığı da artacaktır.


Sert Zemin Uygulamalar

Sert zemin uygulamaları, ulaşım hatları, istinat duvarları, bina girişleri, merdivenler, yaya yolları, araç yolları, otopark girişleri, havuz içi ve çevresi, çocuk oyun alanları ve bahçe terasları gibi alanlara yapılan peyzaj uygulamalarını içerir


Aydınlatma Sistemleri

Bahçe aydınlatma sistemleri ile bahçenizdeki yapıların ve bitkisel kompozisyonun geceleri de ön plana çıkmasını ve değişik ışık oyunları ile daha ilgi çekici görünmesini sağlamaktayız.


Oyun ve Spor Alanları

Tomruk Yapı ve Mimarlık peyzaj uygulamalarında deneyim sahibi ekibi ile futbol sahaları, basketbol sahaları, voleybol sahaları, mini golf sahaları ve tenis kortları gibi oyun ve spor alanlarının projelendirilmesi ve uygulanması hizmetlerini vermektedir. Bu spor alanlarının dışında piknik alanları, çocuk oyun alanları ve su oyunları alanları uygulamaları da yapmaktadır.

Tıkla Sohbet Et
1
Merhaba Nasıl Yardımcı Olabiliriz?