Haziran 26, 2018

Teraslar, Yollar, Dinlenme ve Oturma Alanları

Ahşap

Ahşabın doğa ile uyumluluğu peyzaj projelerinde vazgeçilmezlerden biridir. Kolayişleme, fon, doku olarak kattığı uyumluluk ve yumuşaklık ile birlikte peyzaj mimarisinde geniş bir alana sahiptir. Mekanı tüm monotonluktan kurtarır, doğallığı bozmadan estetiklik katar. Projelerde, pergola, kamelya, oturma bankları, oyun alanları, çit, köprü, teras ve gölgelik yapımında kullanılır. Ahşap teraslar bahçe veya balkona uygulama yapılabilir. Seyir zevkini ve dinlenme hazzını doruğa çıkarmak için teras tasarımı ahşapsız düşünülemez.

 

 


Sert Zemin

Bir peyzaj projesinde bitki, ağaç ,toprak dışında kısımlar üzerine basılmaması için yürüme yollarına ihtiyaç duyulmaktadır. Bu yolların yapımında projenin ve bahçenin karakterine göre bazalt, polima taşı, kayrak, granit gibi malzemeler kullanılır.


 

Beton Plaka

Teras, basamak, sahanlık gibi yürüme alanlarında kullanılır.

Parke Taş

Daha küçük ölçekli fakat üzerinden araçların geçebileceği altyapısının sağlam yapılması gerektiği otopark gibi alanlara uygulanır.

 

 

 

Doğal Taş Döşeme

Peyzaj projelerinde doğal taşın seçimi çok önemli noktalardandır. Projenin dokusuna, duruşuna, karakterine uygun taşların seçimi bahçeyi daha estetik hale getirecektir. Özellikle projeye uygun renk seçimi önemlidir. Doğal taşın doğallığı, dayanıklılığı, hareketliliği bahçeye kattığı değer huzur ve sıcaklığı açısından peyzaj uygulamalarının vazgeçilmezidir.


 

Stabilize Yollar

Sertleştirilmiş toprak zemin üzerine orta büyüklükte çakıllı kum serilip sıkıştırılmasıyla uygulanmaktadır. İnsanların ve her türlü tekerlekli araçların geçişi için kullanılmaktadır.

 

Bize Ulaşın

WhatsApp chat